Katka, Charles a Benny a Ray

                                                                         NBN_6715[1].jpg

 

Mé jméno je Kateřina Preusslerová, psi mě provázejí celým mým životem. Moji psí parťáci jsou golden retriever Benny, flat coated retrievři Charles a Ray.
Canisterapii jsem se chtěla věnovat v podstatě od chvíle, kdy jsem se o ní dověděla. V té době jsem ovšem neměla pejska, se kterým by tato činnost šla vykonávat, a můj život se odebíral jiným směrem.
Uplynulo několik let a naskytla se příležitost pořídit si pejska, vzhledem k tomu, že jsem vždy měla ráda plemenou skupinu retrievři, padla volba na flata. S partnerem jsme vyhledali chovatelské stanice, které byli v našich dojezdových možnostech, a zjišťovali možnost zakoupení štěňátka.
Darwin náš první flat, naše zlato, ač měl své mouchy, nadevše jsme ho milovali a on nás, svým specifickým flatím způsobem. Ten odstartoval mojí canisterapeutickou činnost a jsem mu za to velice vděčná a budu vždy. Bohužel nás opustil velice brzy a to v 7 letech, bylo to pro nás zraňující a smutné, i tak jsme si život s ním užili naplno a s velkou láskou a nikdy nezapomeneme.
K Darwulovi jsme si pořídili kámoše Charleska, hnědého flata. Ač stejné plemeno úplně odlišná povaha. Charlesek je takové věčné dítě s diagnosou ADHD. I tak jsme spolu u našeho spolku udělali CT zkoušky a Charleska aktivně využívám v praxi.
Aby Charlesek nebyl sám, přibyl k němu Ray, opět flat. Ač jsou Rayčkovi již dva roky, zkoušky zatím nemáme a je stále v přípravě. Rayda je černé flatí pometlo s věčně dobrou a pozitivní náladou a nechci jeho CT karieru uspěchat, jak se říká vše má svůj čas, a případně mu jí zprotivit.
Nesmím zapomenout na Bennyho, ač je to pejsek mých rodičů a nejsme spolu každý den, je mým parťákem. Benny je medvídek, který se rád nechává hladit, vydrží to doopravdy velice dlouho. Je to veliký kliďas, miluje děti, ale sympatický mu jsou od 5 let a výš , jelikož Ty ho můžou již drbat a hladit a když si k nim přisedne tak je nepovalí.
Každý z mých současných pejsků, se kterými pracuji má svou specifickou povahu a to též využívám k účelům potřebným v canisterapii.
A co napsat na závěr, těším se, se svými psími pomocníky na všechny, kdo nás osloví a ke kterým docházíme. Neváhejte mne kontaktovat a pokládat otázky týkajíci se canisterapie a pejsků.
A kde se můžeme potkat -  v Kovači kousek od Jičína, kde bydlíme, jinak v Jičíně, Hořicích, a tam kam nyní docházíme DSS Skřivany,DSS Chotělice, DD Chomutice Obora, DD Mlázovice, DD Humburky, DBB Hořice a ve školkách, kde děláme osvětu a ukazujeme dětem, že pejsci nejsou strašáci, kterých se musí bát.

Působíme: okolí Jičína, Hořic, Nového Bydžova, ale není pro nás problém někam dojet i dál
Tel. +420 602 314 955
Email: iccha@seznam.cz, nebo animaltherapy@seznam.cz

 

k.-001.jpg    k1-001.jpg

k3-001.jpg     k4-001.jpg

k5.jpg

k6.jpg

k7.jpg

k8.jpg

k2-001.jpg