Jak náš spolek vznikl?

 Canisterapii jsem se chtěla věnovat ještě dříve, než jsem se stala předsedkyní spolku.

 Pořídila jsem si Darwina (Flat coated retriever - FCR) a díky tomu jsem poznala i Pavlínu. Postupem času se z nás staly  kamarádky a spojuje nás stejný zájem a to psi, dokonce i stejné plemeno (FCR). Začaly jsme spolu trénovat, jezdit na výstavy a se svými pejsky vymýšlet co dál, abychom nezůstaly jen u jedné aktivity. Přes Pavlínu jsem poznala i Denisku (její border kolie) - mladou, aktivní, vymýšlející nové výcvikové techniky, vždy s úsměvem na tváři a takoví jsou i její pejsci.  A už jsme byly tři.

První canisterapeutické zkoušky jsem složila já s Darwinem u sdružení Auracanis. Bohužel, vzhledem k nedostatku času, jsme nebyli jako tým po zkouškách moc aktivní.

Rok poté si zkoušky udělaly i Pavlína s Iwy a Deniska se Zorinkou. Naskytla se nám možnost začít vykonávat canisterapii v ústavu ve Skřivanech. Mělo to ale jeden háček, chyběla nám právní subjektivita. Slovo dalo slovo a začaly jsme vymýšlet co s tím uděláme.

Psal se konec roku 2013 a my mohly založit jen sdružení, ale to už jsem nestíhaly. Tak jsem se rozhodly, že počkáme až od nového roku. S novým rokem 2014 se měnil občanský zákoník a v jeho znění sdružení zanikala a musela se přejmenovat na spolek. Tím se celá situace změnila a začaly jsme zjišťovat, jak si založit spolek. Nebylo překvapením, že úřady nebyly dva měsíce od nového roku připraveny na změnu v občanském zákoníku v rámci spolků.

V lednu jsme se sešly na naší první schůzi, kde jsme řešily název spolku, stanovy, členské poplatky atd.

Koncem února konečně příslušný krajský soud spustil  elektronický formulář a mohla peripetie začít.

Vše se nakonec povedlo a náš spolek vznikl dnem zápisu 13. 3. 2014 s názvem ANIMAL THERAPY.

Během roku 2014 jsme uspořádaly naše první canisterapeutické zkoušky, po těchto kterých se k nám přidaly nové týmy - Naďa s Kerynkou, Jana s Carmenkou a Nikola s Eny.

Jsme parta lidí, kteří mají stejnou myšlenku - a to rozdávat radost s pomocí našich pejsků, protože víme, že jejich přítomnost dělá zázraky.

 

                                    

 

   Za spolek napsala Kateřina Preusslerová.