Jak náš spolek vznikl.

 Ještě než jsem se stala předsedkyní klubu, jsem se vždy chtěla věnovat canisterapii .

 Pořídila jsem si Darwina(FCR) a díky tomu jsem poznala i Pavlínu. Postupem času se z nás staly  kamarádky a spojuje nás stejný zájem a to psi, dokonce i stejné plemeno a to Flat coated retriever (FCR). Začaly jsme spolu trénovat, jezdit na výstavy a se svými pejsky vymýšlet co dál, abychom nezůstaly jen u jedné aktivity.  Přes Pavlínu jsem poznala i Denisku a její border kolie, mladou, aktivní, vymýšlející nové výcvikové techniky, vždy s úsměvem na tváři a takoví jsou i její pejsci.  A už jsme byly tři.

Já jsem s Darwinem první složila canisterapeutické zkoušky u  sdružení Auracanis, po zkouškách jsme jako tým nebyli moc aktivní, vzhledem k nedostatku času.

Rok na to si zkoušky udělaly i Pavlína s Iwy a Deniska se Zorinkou. Naskytla se nám možnost začít vykonávat canisterapii v ústavu ve Skřivanech, jenže to mělo jeden háček, chyběla nám právní subjektivita. Slovo dalo slovo a začaly jsme vymýšlet co s tím uděláme.

Vzhledem k tomu, že se psal konec roku 2013 a do té doby jsme mohly založit  jen sdružení a to už jsem nestíhaly. Tak jsem se rozhodly, že počkáme až od nového roku 2014. S novým rokem se měnil občanský zákoník a v jeho znění sdružení zanikala a musela se přejmenovat na spolek. Tím se celá situace změnila a začaly jsme zjišťovat, jak si založit spolek. Nebylo překvapením, že úřady nebyly dva měsíce od nového roku připraveni na změnu v občanském zákoníku v rámci spolků.

V lednu jsme se sešly na naší první schůzi, kde jsme řešily název spolku, stanovy, členské poplatky atd.

Koncem února konečně příslušný krajský soud spustil  elektronický formulář a mohla peripetie začít.

Vše se nakonec povedlo a náš spolek vznikl dnem zápisu 13.3.2014 s názvem ANIMAL THERAPY.

Během roku 2014 jsme uspořádaly naše první canisterapeutické zkoušky, po těchto zkouškách se k nám přidaly nové týmy - Naďa s Kerynkou, Jana s Carmenkou a Nikola s Eny.

Co ještě více napsat - jsme parta lidí, kteří mají stejnou myšlenku a to rozdávat radost s pomocí našich pejsků, protože víme, že jejich přítomnost dělá zázraky.

 

                                    

 

   Za spolek napsala Kateřina Preusslerová.