Naďa, Magů, Kery, Zorinka a kocourek Garfield

       hl. n..jpg

 

Zorinka 1.jpgZorinka je tříletá fenka jorkšírského teriéra - biewra. Má veselou a přátelskou povahu, nikdy nemá špatnou náladu, stále poskakuje a vrtí ocáskem. Má ráda jakoukoliv pozornost, když ji pohladíte, už se od vás nehne. Miluje lidi i zvířata, za pamlsek udělá cokoliv. Její oblíbenou činností je vyskočit do vzduchu a tam se otočit kolem své osy. Je to veselý a přátelský pejsek, když chodí za postiženými, doslova si to užívá. Pro svou malou velikost je oblíbená hlavně u těch klientek, které větší pejsky tolik nemusí.

Zorinka se ráda učí stále nové věci, umí povel sedni, lehni, otoč se a ke mně. Umí obíhat kolem mě a taky pěkně panáčkuje. Ovšem všechny tyto kousky provádí pouze když mám v ruce pamlsek. Jinak si lehne a kouká. Když zašustí pytlík s pamlskama, už je na nohou a poskakuje. Prostě veselý a mazaný pejsek.

 

 

 

 

 

Kery.jpgKerynka je čtyřletá fenka labradorského retrívra. Když jsem si ji jako štěňátko přivezla, byla takový trochu bohém, na vše měla svůj názor, který nechtěla měnit. Navštívily jsme spolu  několik výcvikových kurzů, protože Kery pro mě byla opravdu oříšek, co se výcviku týče. Měla svojí hlavu a chtěla si dělat věci tak, jak chce ona, a ne jak to chci já. Takže začátky byly složité, ale postupem času jsme to zvládly a z Kery vyrostla psí dáma, která je poslušná, má ráda lidi i děti. Jak se k ní někdo přiblíží, hned ho svým velkým jazykem olízne. Tuto svou oblíbenou činnost ještě spojuje s převalením se na záda a úsměvem od ucha k uchu. S Kerynkou zkoušíme trénovat i na lovecké zkoušky. Kery už zvládla složit OVVR, SZVP a Podzimní zkoušky. Je to šikovná fenečka s akční povahou, stále vymýšlí nové věci, takže o zábavu není nouze.

 

 

 

 

Magů.jpgMagů je povahově typický labrador. I když je velice akční a pracuje skvěle jako lovecký pes, při canisterapii se dokáže zklidnit a předávat lidem svůj nezdolný optimismus a dobrou náladu, i svůj temperament. Dokáže se nacítit na náladu člověka a podle toho reagovat. Je to úžasný pes, který mi dělá samou radost. Magů má za sebou mnoho zkoušek, Podzimní zkoušky, SZVP, LZ, BZ, úspěšně dokončil i Working testy. Jezdíme spolu i na výstavy psů, kde se Magů umí předvést a ve výstavním kruhu byl hodněkrát úspěšný.

 

 

 

 

 

 

 

 

Garfi 1.jpgGarfield je kocourek od venkovní kočky, kterého jsem dostala od kamarádky. Kocourek  měl odmalička tak výrazně přátelskou a mazlivou povahu, že jsem se rozhodla zkusit s ním felinoterapeutické zkoušky. Kocourek má velmi rád lidi, každému hned skočí do náruče a přede. Vydrží tak nehnutě dlouhou dobu, a hlazení a pozornosti si doslova užívá. Je opravdu báječný felinoterapeut a  rozdává radost všem potřebným, stejně jako naši pejsci.