Ostatní akce

 Díky naší kolegyni Janě Jerie jsme rozšířili své působení až do Prahy. Ve spolupráci s Pesoparkem pořádá canisterapeutické kurzy a po jejich ukončení čekají nejen na absolventy canisterapeutické zkoušky. Tento rok již proběhly dva kurzy a následně dvoje zkoušky. První 24.4. a druhé 18.08.2018.

Praha[1].jpg

Praha 1-001[1].jpg
 

14.října jsme se v odpoledních hodinách vypravili na akci Podzimní strašidlení v Zachrašťanech, kam jsme byli pozvané, abychom ukázali, co vše lze s pejsky dělat a jak vypadá canisterapie. Iwy i Magů spolupracovali báječně, nejvíce se jim líbili malé dětičky, které dostatečně oblízali, ale ani dospělí si nepřišli zkrátka..i na ně nějaký ten blízanec zbyl..             Děti si vyzkoušely i polohování s pejsky a vodění Iwy.

z (3).jpg   z (4).jpg

z (6).jpg    z (7).jpg

 

 

V srpnu jsme se sešli v zahradě chlumeckého zámku Karova Koruna na společném focení. I když byl horký den a pesani by se raději smočili v nedalekém rybníčku, vydrželi s námi zapozovat a užili jsme si i hodně veselých chvilek při pokusech naaranžovat pejsky podle našich představ :-)

NBN_6761.jpg   NBN_6591.jpg

NBN_6351.jpg  NBN_6619.jpg   NBN_6324.jpg

NBN_7125.jpg  NBN_6715.jpg

NBN_7023.jpg

 

 Kat.jpgK této akci se váže i jedna smutná vzpomínka. Byla to poslední akce, kdy jsme se setkali s Darwinem, se kterým se Katka zanedlouho musela pro nemoc rozloučit. Tak se tam za duhovým mostem měj hezky, Darwulo.

 

                                                                                                                           

 

 

 

 

 

Jednou za měsíc docházíme potěšit starší lidi v Domově v Podzámčí v Chlumci nad Cidlinou. Pejskové obejdou za dopoledne hodně pokojů, někdy přijde na návštěvu i kocourek Garfild. Moc se nám tady líbí a vždycky odcházíme s hezkým pocitem, že jsme mohli  klientům zpříjemnit den.

dd (1).jpg   dd (2).jpg  bxL3aYYm-_weL8twsWbeD3yafospkeGiTV4nurCBinCPDQ6Ah5mf8OrZLOP2ZThvM_FE-z0.jpg

       

    

V červenci jsme navštívili tábor chlumeckých skautů.

  Naše přednáška i s praktickými ukázkami trvala dvě hodinky. S dětmi jsme si povídali o tom, jak se chovat k cizím pejskům, co vše se s nimi dá dělat za sporty, a hlavně co je canisterapie.

   I přes vedro, které panovalo, byli Darwin i Iwy úžasní při polohování, které si děti s nimi vyzkoušely, pak je podlézaly a přeskakovaly.  Poté si samy vyzkoušely, jak to vypadá, když pejsek běží při agility tunelem. Co jiného psát - děti byly fajn a naši aktéři Darwin a Iwy také.

           

            

 

 

V říjnu  jsme dostali nabídku ukázat  něco z canisterapie na drakiádě v Zachrašťanech, jako zpestření programu pro děti. Dětem jsme řekli, jak se jmenují pejsci, co je canisterapie, jaký pejsci se hodí na tuto činnost.

Zeptali jsme se jich, s jakými jinými zvířátky se dá dělat obor zoorehabilitace. Děti byly velice šikovné a samy vymýšlely zvířátka jako králíčka, morčátko, křeček, kůň apod. Po tomto krátkém vyprávění jsme jim ukázali s Darwinem a Iwy polohování a vytvořili jsme takzvaný psí sendvič a děti si lehaly mezi naše pejsky.

Z Darwina jsme udělali prolézačku, dokonce některé děti mu pod břichem podlezli i dvakrát. Pak si děti mohly pejsky přeskočit. Darwin i Iwy pár dětí olízali a nejen je, i jejich rodiče. Oba byli uhlazeni do hladka a mohli jsme spokojeně odejít.

                             

 

19.října  jsme se všichni sešli na společném focení. Pejskové by si raději hráli a běhali, ale přesto při focení zapozovali a ještě se s námi při tom stihli i pomazlit :-)

  

   

  

 

 14.srpna  jsme navštívili Dětský tábor v Ostružně. Kerynka, Billy a Roxie ukázali dětem, co všechno dovedou, děti si vyzkoušely vodění psů na vodítku, polohování, přeskakování a podlézaní pejsků. Děti i pejsci byli skvělí, všichni se dostatečně vyřádili a s blížící se tmou jsme se rozloučili.