Katka a Easy    CT zkoušky_foto_pac.jpg

Easy (Easily Excellent Qwandoya) je rhodéský ridgeback, nar. 26. 2. 2015. Pro mě je především velkým parťák a plnohodnotný člen rodiny. Trávíme spolu spoustu času a věnujeme se různým aktivitám, např. sportovní kynologii (složeny 3 zkoušky), noseworku (5 zkoušek), canicrossu, hoopers, ale i výstavám, které beru jako součást tréninku a socializace.

 

Po čtyřech společných letech jsem si řekla, že veškeré znalosti, dovednosti a společnou harmonii využijeme „pro dobrou věc“ a vytvoříme canisterapeutický tým, což bylo vždy moje přání.

 

Kurz jsme absolvovali pod vedením Kačky Preusslerové a úspěšně ho uzavřeli závěrečnou zkoušku dne 2. 11. 2019 s krásným bodovým hodnocením 97/100.

 

Měli jsme to štěstí, že jsme se „navzájem našli“ s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Sulická v Praze, kde od roku 2020 pravidelně vykonáváme CT praxi, v našem případě AAA (aktivity za asistence psa). Vzhledem k široké škále postižení klientů je pro mě výzvou vymýšlet různé aktivity tak, aby vyhovovaly většině a Easy je zvládl praktikovat. Snad největší úspěch máme s povelem „hlava“, kdy Easy přistoupí k vozíčkáři či sedící osobě a položí klientovi hlavu na klín (na předem připravený ručníček).

 

Také jsme byli pozváni na CT do mateřské školky, jak já říkám na „psí hodinku“ J Zde jsme měli malou přednášku (s ohledem na věk dětí) o správném chování k pejskům. Poté jsme si s dětmi společně pohráli a předvedli jim naše „blbinky“.

 

Při CT využívám u Easyho nejen jeho velikost, což je v případě vozíčkářů praktická věc (nemá psa na klíně, ale dosáhne na něho), klidnou a vyrovnanou povahu, ale také poslušnost a ochotu učit se nové věci.

 

Pokud máte zájem nás oslovit, jsme Vám k dispozici na těchto kontaktech:

 

Tel.:                 725 375 540

Mail:               k.stybrova@seznam.cz

Působiště:       Praha a blízké okolí

CT_školka.jpg    Easy_Ivan_hlava.jpg   Easy_CT foto.jpg