Kurzy

  • kurzy pořádáme několikrát do roka.
  • místa Kovač u Jičína,Pesopark Praha


  • Základy canisterapie:

 tento kurz se zaměřuje na teoretické podvědomí o canisterapii. Během kurzu Vás připravíme na zkoušky dle zkouškového řádu spolku. Ukážeme Vám jak připravit pejska i sebe na tuto krásnou činnost. Během kurzu Vám představíme aktivity za účastí pejska i jen za jeho přítomnosti, pro dané kategorie klientů (děti MŠ a ZŠ, spec. školy, mentálně a fyzicky postižení klienti, senioři apod). Kurz je obecný se spoustou praktických rad.

  • Pro koho je kurz určen? 

Pro všechny, kteří se chtějí o CT dozvědět více a neví za jaký konec tuto činnost uchopit a májí pochybnosti, zda je tato činnost bude bavit. Ale i pro Ty co si pořizují nového člena rodiny a již vědí, že se této činnosti chtějí věnovat.

  • Co očekávat? 

Osobní a lidský přístup, zjištění zda jste vhodný jako team na CT, spoustu praktických rad, 2 h praxe v jednom našich smluvních zařízení, vyzkoušení si vlastní realizace aktivit pro určenou kategorii klientů.

  • Jaké jsou nároky na pejska? 

Předpokládáme znalost základních cviků( přivolání, sedni, lehni, zůstání na místě apod.) Na co můžete pejska připravit na kontakt nejen s Vámi, jako majitelem, ale i cizím člověkem. Aby pejsek uměl vyskočit předníma nohama na klienta či postel (stř. až velká plemena) případné jen odložení hlavy na kolena klienta či na postel, aby vydržel v klidu na klíně klienta (miniaturní a malá plemena do 15 kg), nebo na posteli klienta. Kontaktování s cizí osobou, nejen když zvíře samo chce, ale i řízeně ze strany majitele. Připravit pejska na běžný hluk spojený s návštěvou zařízení, děti, senioři, různě hendikepovaní klienti, jako je křik, spadnutí předmětu, rychlé pohyby apod.